هاست مورد نیاز برای نصب و راه اندازی ووکامرس
هاست مورد نیاز ووکامرس

اولین سوالی که برای اکثر کاربران پیش می آید این است که آیا میتوان از هر نوع هاستی برای نصب و راه اندازی ووکامرس استفاده کرد یا خیر ؟ در جواب باید بگوییم بله می توان با هر نوع هاستی یک فروشگاه ووکامرسی نصب و راه اندازی کرد,اما در اصل برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پرسرعت احتیاج دارید از هاستی استفاده کنید که مشخصات خاصی را داشته باشد تا بتواند نیازهای شما را فراهم کند و بدون ایجاد مشکل سایت ووکامرسی خود را مدیریت کنید و بتوانید نیازهای مشتریان خود را برطرف کنید و از طرفی جلب رضایت مشتریان بسیار حائز اهمیت می باشد ( هاست مورد نیاز)

برای نصب ووکامرس و فروشگاه اینترنتی

برای استفاده از فروشگاه ووکامرس نیازمند یک هاست پرقدرت و با سرعت و منابع بالا برای مدیریت سایت خود میباشد اما این هاست چه مشخصاتی را باید داشته باشد ؟

MySQL  یا MardiaDB

MySQL  هاست بایستی همیشه آخرین نسخه باشد زیرا نسخه های جدیدتر نرم افزار دیتابیس می تواند سرعت سایت شما را چندین برابر کند و نتیجه این کار باعث سرعت لود وبسایت شما شده و واکنش سریعتری خواهید داشت . MySQL خود را سعی کنید به نسخه 5.6  و MariaDB را به نسخه 10 یا بالاتر ارتقا دهید البته توجه داشته باشید تمامی اینکارها توسط مدیر سرور وبسایت انجام میگیرد و شما به عنوان یک کاربر دسترسی برای تغیر این موارد را نخواهید داشت و فقط در صورتی اجازه اینکار را خواهید داشت که از سرور اختصاصی خودتان استفاده کنید .

نسخه PHP  هاست

نسخه php  باید بیشتر از 7.2  باشد و البته می توانید از php  با نسخه 5.6  نیز استفاده کنید ولی نسخه های قدیمی دیگر آپدیت نمی شوند و مشکلات امنیتی خاص خود را خواهند داشت . پیشنهاد ما به  شما این است که همیشه از شرکت ارائه دهنده هاست خود بخواهید تا نسخه php  شما را به آخرین نسخه آپدیت کند . این را یادآور باشیم که در نسخه جدید وردپرس در صورت قدیمی بودن نسخه php  به شما هشدار داده میشود تا ان را اصلاح کنید .

بررسی مموری وردپرس

یکی از موارد مهمی که باید در انتخاب هاست برای میزبانی ووکامرس به آن توجه داشته باشید میزان رم اختصاص داده شده به هر پروسه میباشد. مموری وردپرس همیشه یکی از مواردی میباشد که میتواند باعث کاهش سرعت وبسایت و یا نمایش خطا یا همان صفحه سفید مرگ در وردپرس شود . سعی کنید همیشه مموری وردپرس خود را برابر 256 یا بالاتر از آن قرار دهید . فقط کافیست وارد فایل منیجر هاست خود شوید و فایل wp-config.php را پیدا کنید و انرا در ویرایشگر باز کنید و خط زیر را در آن پیدا کنید و اگر وجود نداشت آن را اضافه کنید .

ماژول CURL  

افزونه های درگاه پرداخت ایرانی ازین ماژول برای اتصال به سرویس شاپرک یا درگاه های واسط مانند زرین پال یا … استفاده می کنند و در نتیجه باید همیشه این ماژول را روی سرور خود داشته باشید و این را هم یاداور باشیم که علاه بر ماژول مذکور بایستی ماژول SOAP را نیز روی سرور خود نصب کنید و اگر نمیتوانید اینکار را انجام دهید از مدیر وب سرور بخواهید تا این دو ماژول را روی سرور شما نصب کنند .

در انتها شاید برایتان سوال باشد که چطور میتوانیم موارد بالا را بررسی کنیم و انها را مشاهده کنیم جواب سوال خیلی ساده میباشد میتوانید به بخش ووکامرس و سپس گزینه وضعیت را انتخاب کنید تا سیستم این موارد را برایتان بررسی کند بعد از دریافت نتیجه مطمئن شوید که سرور شما از الزامات مورد نیاز برای ووکامرس بهره می برد یا خیر ؟ تیم طراح وردپرس پیشنهاد میکند از یک سرور پرقدرت با سرعت بالا برای میزبانی وبسایت فروشگاهی خود استفاده کنید.

بررسی وضعیت هاست و امکانات
بررسی وضعیت