5 نکته که یک نویسنده حرفه ای برای تولید محتوا رعایت می‌کند

تولید محتوا در وردپرس برای تمامی سایت‌ها (از فروشگاهی گرفته تا خبری و …) ضروری است، چون این ارتباط مستقیم با سئو سایت دارد. همچنین گوگل اهمیت زیادی به محتوای سایت می‌دهد؛ ربات‌های گوگل محتوای سایت شمارا از همه نظر بررسی کرده و مطالب داخل سایت شمارا به خوبی درک می‌کنند.

شما برای ایجاد یک مطلب دو راه‌حل در پیش دارید؛ راه اول آنکه نویسنده‌ای را استخدام کنید و در ازای درج مطالب هزینه‌ای را پرداخت کنید. و مورد دوم آنکه می‌توانید خودتان وظیفه نوشتن را بر عهده بگیرید. اگر که فکر می‌کنید در نوشتن بد هستید، مشکلی نیست؛ چون این به این معنی نیست که نمی‌توانید بهتر بشوید!

در این مقاله ما 5 نکته را به شما میگوییم که کمک خواهد کرد که بتوانید اقدام به تولید محتوا در وردپرس نمایید

1- هدف خود را از تولید محتوا مشخص کنید

هدف خود را از تولید محتوا مشخص کنید
هدف خود را از تولید محتوا مشخص کنید

یک نویسنده باتجربه، هدف خود را از تولید یک پست مشخص کرده و مخاطبان خود را پیدا می‌کند تا علاوه بر تولید محتوای بهتر ،بازخورد خوبی هم را داشته باشد. آن نویسندگان به سوالاتی مانند “چرا من این مقاله را مینویسم؟” ، “مخاطبین و خوانندگان این مقاله چه کسانی هستند؟” ، “موضوع مقاله چیست؟” ، “پیام اصلی این مقاله چیست؟” و … بسیار فکر میکنند و سعی می‌کنند جواب خود را پیدا کنند.

2- ساختارها را رعایت کنید

ساختارها را رعایت کنید
ساختارها را رعایت کنید

مهم‌ترین نکته‌ای که شما باید در نوشتن رعایت کنید، ساختارها هستند. رعایت ساختارها باعث می‌شود که خواننده بهتر مقاله را درک کند و در هنگام مطالعه خسته نشود. به‌طور مثال اندازه فونت باید در سایت مناسب باشد تا چشم مخاطب خسته نشود. پیشنهاد می‌کنم برای آنکه تولید محتوا را از ابتدا تا انتها به خوبی پیش ببرید، اول ساختار کلی را بر روی برگه پیاده کنید و اصلاحات را روی آن اعمال کنید.

افزودن عکس، زیرنویس‌ها و علائم نگارشی (.،؛!؟ …) هم به افزایش خوانایی کمک بسزایی می‌کند. هم چنین مطمئن شوید پاراگراف‌ها خیلی طولانی و خسته‌کننده نیستند.

3- از جملات کوتاه استفاده کنید

از جملات کوتاه استفاده کنید
از جملات کوتاه استفاده کنید

از جملاتی استفاده کنید که بیشتر از 20-25 کلمه نشود. چون خواندن و هضم جملات طولانی برای بازدیدکننده بسیار سخت‌تر است تا جملات کوتاه. طبق تحقیقاتی که انجام‌شده، افراد جملاتی که بیش از 20 کلمه دارند را نمی‌توانند درک کنند و نیاز دارند که مجدد مطالعه کنند و همین باعث زدگی مخاطب می‌شود. یک نکته برای تازه‌کارها: جملات کوتاه، جذاب و روان باشد ، پس در زمان تولید محتوا به این مورد توجه نمایید

4- از مثال‌ها و داستان‌ها در تولید محتوا استفاده کنید

از مثال‌ها و داستان‌ها استفاده کنید
از مثال‌ها و داستان‌ها استفاده کنید

وقتی از یک داستان و یا مثال در تولید محتوای خود استفاده می‌کنید، باعث می‌شوید تا بازدیدکننده از خواندن آن مقاله خسته نشود و به خواندن ادامه متن بپردازد. این امر باعث می‌شود تا کاربر جذب وب‌سایت شما شود و از خواندن مقالات شما لذت ببرد و همچنین به‌طور پیوسته سایت شمارا دنبال کنید.
معمولاً مثال‌ها باعث درک بهتر برای خوانندگان می‌شود.
توجه! از مثال‌هایی در تولید محتوا استفاده کنید که کاربر را کسل نکند بلکه باعث شفاف‌تر شدن موضوع بشود.

5- از جمع‌بندی‌ها در آخر مطالب استفاده کنید

از جمع‌بندی‌ها در آخر مطالب استفاده کنید
از جمع‌بندی‌ها در آخر مطالب استفاده کنید

سعی کنید در آخر مقاله، به پیام اصلی خود برگردید؛ برای این کار می‌توانید یک بند جمع‌بندی در انتهای مقاله خود اضافه کنید تا کاربر به خوبی اطلاعاتی را که مطالعه کرده به خاطر بسپرد. در این قسمت هم می‌توانید از مثال‌ها استفاده کنید.

جمع‌بندی

همه می‌توانند با یادگیری اصول، تولید محتوای بهتری داشته باشند. شما نیز می‌توانید یک نویسنده حرفه ای شوید ، شما فقط نیازمند کمی تجربه و تمرین هستید. برای این کار می‌توانید از امکاناتی که در وردپرس وجود دارد استفاده کنید، مثل ” تجزیه‌وتحلیل خوانایی SEO Yoast”. حتماً مقاله آموزش جامع سئو وردپرس با افزونه Yoast SEO را مطالعه کنید تا با این افزونه بهتر آشناشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و به شما در تولید یک محتوای اصولی کمک کرده باشد
حتماً در خبرنامه سایت ما عضو بشید تا از جدیدترین مقالات باخبرشید.

منبع: yoast.com