افزونه ارسال پیامک

یکی از ویژگی های مهم هر فروشگاه اینترنتی، اطلاع رسانی وضعیت کالای خریداری شده از طریق فزونه ارسال پیامک است. هم چنین ارسال پیامک به کاربران، باعث ایجاد حس خوش آیند شده، و اطمینان خاطر از کالای خریده شده را به آنها میدهد. در این مقاله ما افزونه Persian Woocommerce SMS را به شما معرفی کرده و نحوه راه اندازی آن را آموزش میدهیم.

پیامک یا SMS چیست؟

پیامک یا همان اس ام اس مخفف Short Message Service به معنی سرویس پیام کوتاه بوده و نماد انحصاری آن SMS است. پیام کوتاه سرویسی برای تبادل پیام های متنی از طریق تلفن همراه و برخی وسیله های دیگر است و این سرویس یک فعالیت پر سود برای شرکت های مخابراتی محسوب میشود. این فناوری در سال ۱۹۹۲ در شرکت مخابراتی ودافون در انگلستان اختراع و در ۳ دسامبر ۱۹۹۲ اولین پیام کوتاه فرستاد شد. این سرویس پیامکی از سال ۱۳۸۱ وارد ایران شد.

افزونه Persian Woocommerce SMS

افزونه ارسال پیامک

افزونه حرفه ای ارسال پیامک Persian Woocommerce SMS وردپرس از جمله افزونه های محبوبی است که با ووکامرس سازگار میباشد. این افزونه توسط تیم ووکامرس فارسی تهیه و ترجمه شده است و میتوان آن را از سایت اصلی وردپرس بصورت رایگان دانلود کرد. این افزونه بیش از 7000 نصب فعال داشته و نمره 5 ستاره را از سوی کاربران دریافت کرده است.

از جمله امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار میدهد؛

  • ارسال پیام به مدیر فروشگاه در هنگام دریافت سفارش جدید
  • ارسال پیام به مشتریان در هنگام ارسال سفارش
  • ارسال پیام به مشتریان در هنگام تکمیل وضعیت سفارش
  • خبرنامه
  • قابلیت ارسال پیام تکی
  • قابلیت ارسال پیام انبوه به کاربران
  • قابلیت تغییر متن پیامکی که به کاربران ارسال میشود

میتوانید قبل از ادامه مطالعه مقاله، مطالب زیر را هم بررسی کنید؛

نصب و راه اندازی افزونه ارسال پیامک

به منظور نصب و فعال سازی اافزونه ارسال پیامک ابتدا وارد داشبورد مدیریت خود شوید و سپس به محل نصب افزونه ها یعنی افزونه ها=>افزودن بروید. در صفحه ای که باز میشود، در کادر جستجو عبارت “Persian-Woocommerce-SMS” را وارد کنید. مانند شکل زیر، افزونهPersian Woocommerce SMS پیدا کنید و بر روی دکمه هم اکنون نصب کنید کلیک کنید؛ پس از نصب، دکمه به فعال نمایید تغییر میکند و آن را بزنید.

افزونه ارسال پیامک

تنظیمات افزونه

پس از نصب و فعالسازی افزونه ارسال پیامک یک گزینه به بخش ووکامرس در نوار کناری اضافه میشود. برای دسترسی به تنظیمات افزونه، به مسیر ووکامرس=>تنظیمات پیامک مراجعه کنید. بخش تنظیمات این افزونه، شامل 9 تب است که یک به یک آن ها بررسی خواهیم کرد.

وبسرویس

در این قسمت شما میتوانید اتصال به پنل ارسال پیامک را تنظیم کنید.

افزونه ارسال پیامک

وبسرویس پیامک : در این قسمت، آدرس بیش از 70 سایت که سرویس پیام کوتاه را در ایران ارائه میکنند، وجود دارد. اگر شما از قبل در پنلی عضو هستید، میتوانید نام آن را جستجو کنید؛ در غیر اینصورت یکی از سایت های داخل لیست را انتخاب کنید و در آن ثبت نام کنید.

نام کاربری وبسرویس و کلمه عبور وبسرویس : نام کاربری و رمز عبوری که برای ورود به پنل استفاده می کنید را در این قسمت وارد کنید.

شماره ارسال کننده پیامک : شما در پنل خود باید یک شماره برای ارسال پیامک خریداری کنید. این شماره باید در این قسمت وارد شود، به طور مثال شماره : 30004554553221

لینک ارسال پیامک در ادمین بار : اگر این گزینه را فعال کنید، یک گزینه در بالای سایت (نوار ابزار) اضافه خواهد شد

پیامک مدیرکل

در این قسمت تنظیمات مربوط به ارسال پیامک به مدیران کل انجام میشود.

افزونه ارسال پیامک

ارسال پیامک به مدیران کل : با فعال کردن این گزینه میتوانید ارسال پیام برای مدیران کل را فعال کنید.

شماره موبایل های مدیران کل : شماره مدیران را جهت ارسال پیامک وارد کنید.

شماره ها را با (,) جدا کنید.

وضعیت های دریافت پیامک : در این قسمت با زدن تیک هر کدام از وضعیت ها، میتوانید مشخص کنید در کدام وضعیت های خرید برای مدیران پیام ارسال بشود.

متن پیامک مدیر کل : در این قسمت میتوانید در هر وضعیت خرید، متن هایی که ارسال میشود را شخصی سازی کنید.

توصیه میکنیم حتما از شورت کد ها استفاده کنید.

افزونه ارسال پیامک

متن پیامک موجودی انبار : از ویژگی های خوب این افزونه این است که میتوانید با یک پیامک اطلاع رسانی کنید که موجودی در انبار کم یا تمام شده است. در این قسمت، این متن را میتوانید تغییر دهید.

پیامک مشتری

در این قسمت تنظیمات مربوط به ارسال پیامک به مشتریان را میتوانید انجام دهید.

افزونه ارسال پیامک

ارسال پیامک به مشتری : با فعال شدن این گزینه میتوانید ارسال پیام برای مشتری را فعالسازی کنید.

متاباکس ارسال پیامک : با فعال سازی این گزینه، در صفحه سفارشات، متاباکس ارسال پیامک به مشتریان اضافه میشود.

عنوان فیلد شماره موبایل : در صفحه تسویه حساب، یک قسمت وجود دارد که از کاربر شماره تلفن همراه را میخواهد، شما در این قسمت میتوانید عنوان آن را شخصی سازی کنید.

اختیاری بودن دریافت پیامک : شما میتوانید این اختیار را به کاربر بدهید تا خودش انتخاب کند آیا برای او پیام ارسال شود یا خیر، اگه میخواهید این اختیار را قرار بدهید روی بله قرار دهید.

توصیه میشود روی خیر بماند.

افزونه ارسال پیامک

متن تمایل داشتن به دریافت پیامک : اگر گزینه بالا را روی بله قرار دادید. میتوانید متنی که به کاربر نشان داده میشود را شخصی سازی کنید.

وضعیت های پیامک : در این قسمت تنظیماتی وجود دارد که میتوانید با انتخاب کردن آن ها، به کاربر اطلاع رسانی کنید.

همچنین در این قسمت میتوانید این وضعیت ها در اختیار کاربر قرار دهید تا به دلخواه انتخاب کند در کدام وضعیت ها پیام دریافت کند.

افزونه ارسال پیامک

متن پیامک مشتری : متن هایی را که در وضعیت های متفاوت به مشتری ارسال میشود را میتوانید در این قسمت شخصی سازی کنید.

نکته! استفاده از شورت کد ها را فراموش نکنید.

پیامک فروشندگان

این تب همانند تب مدیر کل است ولی تفاوت آن در اینجاست که اگر فروشنده محصول، شخص دیگری غیر از مدیر باشد بهتر است فعال شود.

افزونه ارسال پیامک

ارسال پیامک به فروشندگان محصول : اگر این گزینه فعال شود یک قسمت در اطلاعات محصول در افزودن و مدیریت محصول اضافه میشود که میتوانید شماره فروشندگان را وارد کنید.

افزونه ارسال پیامک

وضعیت های دریافت پیامک : در این قسمت با زدن تیک هر کدام از وضعیت ها، میتوانید تعیین کنید در کدام وضعیت برای فروشندگان پیام ارسال بشود.

متن پیامک فروشندگان محصول : در این بخش از صفحه، متن وضعیت های ارسال را میتوانید شخصی سازی کنید.

خبرنامه محصولات

اگر تمایل دارید که خبرنامه پیامکی را راه اندازی کنید و خبرهایی مانند کاهش قیمت، اجناس جدید، حراج ها، موجود شدن در انبار و … را به کاربر خود اطلاع بدید این بخش را بررسی کنید.

افزونه ارسال پیامک

فعال سازی خبرنامه محصولات : خبرنامه را میتوانید از این قسمت فعال سازی کنید.

افزونه ارسال پیامک

خبرنامه محصولات قدیمی : اگر قبل از نصب افزونه ارسال پیامک محصولات زیادی دارید و ویرایش خبرنامه برای همه آنها کار مشکل و زمانبری است. ولی با زدن گزینه اعمال تنظیمات پیشفرض برای محصولات قدیمی میتوانید کار خود را سریعتر پیش ببرید.

فرم عضویت در خبرنامه : وضعیت قرار گیری خبرنامه را با 3 گزینه ای که دارد میتوانید مشخص کنید.

خبرنامه یک شورت کد دارد که در هر قسمت از سایت میتوانید قرار دهید و همچنین در قسمت ابزارک ها، ابزارک خبرنامه پیامکی محصولات ووکامرس وجود دارد که در قسمت های مختلف سایت میتوانید استفاده کنید.

افزونه ارسال پیامک

متن عضویت در خبرنامه محصولات : متن مربوط به خبرنامه را میتوانید تغییر دهید.

عضویت فقط برای اعضای سایت : اگر میخواهید عضویت در خبرنامه فقط برای کاربرانی باشد که وارد حساب کاربری شده اند، این گزینه را فعال کنید.

گروه (رویداد) های خبرنامه : پیام هایی که در رویداد های متفاوت مانند حراج و … به کاربر ارسال میشود را میتوانید در این بخش ویرایش کنید.

توجه! پس از انجام هر گونه تغییر دکمه ذخیره تغییرات را بزنید.

مشترکین خبرنامه

افزونه ارسال پیامک

در این قسمت میتوانید مشترکین خبرنامه سایت خود را مدیریت کنید، هم چنین اگر خواستید خودتان، مشترک جدیدی را اضافه کنید از دکمه ی افزودن مشترک جدید که در بالای صفحه است استفاده کنید.

ارسال پیامک

افزونه ارسال پیامک

از جمله امکانات خوب این افزونه، ارسال پیام تکی است. در این تب میتوانید پیام ها را بصورت تکی به کاربران ارسال کنید، همچنین میتوانید از این قسمت از اتصال افزونه با پنل پیامک اطمینان حاصل فرمایید.

توجه! اگر در ارسال پیام، خطایی همانند خطا در تصویر زیر، مشاهده کردید، میتوانید با پشتیبانی پنل خود تماس بگیرید تا مشکل شما را بر طرف کنند.

افزونه ارسال پیامک

آرشیو پیامک‌ها

افزونه ارسال پیامک

در این تب، پیام هایی که ارسال شده است را میتوانید مشاهده کنید و نیز وضعیت ارسال آنها را بررسی کنید.

این تب توضیحاتی درباره ی این افزونه میدهد و همچنین به برخی ویژگی های آن اشاره میکند.

جمع بندی

اگر نیاز به افزونه ای دارید که در اطلاع رسانی کاربران از طریق پیامک به شما کمک کنید، میتوانید افزونه حرفه ای Persian Woocommerce SMS را نصب کنید. این افزونه از ویژگی های دیگری از جمله ارسال خبرنامه بهره میبرد که میتوانید در بهبود کیفیت و افزایش فروش سایتتان از آن استفاده کنید.

اگر سوالی در رابطه با کار این افزونه دارید در قسمت نظرات بیان کنید، و ما در اسرع وقت پاسخگو شما خواهیم بود.

حتما در خبرنامه ما عضو بشوید تا از انتشار جدیدترین مقالات باخبر شوید.