پوسته پیش فرض 2020 وردپرس را چه کسی طراحی میکند؟

وبمسترانی که با وردپرس سروکار دارند، قطعاً با پوسته‌های پیش‌فرض وردپرس برخورد داشته‌اند؛ آخرین نسخه از این سری قالب‌های پیش‌فرض دو هزار و نوزده است. طی آخرین اخبارهایی که از طرف تیم پشتیبانی وردپرس منتشرشده است به‌زودی پوسته 2020 در نسخه‌های بعدی وردپرس منتشر خواهد شد.اخیراً بحث‌ها و شایعات زیادی درباره طراح قالب پیش‌فرض بعدی وجود داشت. ولی تا حدودی میتوانیم مطمئن باشیم که طراح پوسته 2020 آندرس نورن خواهد بود.

در این مقاله ما خواهیم گفت که آندرس نورن کیست وبازخوردها نسبت به شایعات و خبرها چگونه بوده است، هم‌چنین بررسی خواهیم کرد که چرا او باید این قالب بسیار مهم را طراحی کند؟

آندرس نورن کیست؟

آندرس نورن

آندرس نورن (Anders Norén) از برترین نویسندگان و طراحان پوسته‌های وردپرس است. او از توسعه‌دهندگان تیم heme Wrangler Ian Belanger بوده و نیز از ایده پردازان ویرایشگر گوتنبرگ است. کسانی که کارهای او را دنبال می‌کنند قطعاً با پوسته‌هایی که و طراحی و منتشر کرده آشنا هستند. او بیش از بیست قالب طراحی کرده و ازجمله آنها می‌توان به Chaplin, Miyazaki, Koji, Sullivan, McLuhan, Hamilton و… اشاره کرد.

بازخورد ها چگونه بوده است؟

تاکنون واکنش کاربران نسبت به این خبر مثبت بوده است. بسیار از کاربران وردپرس بسیار خوشحال هستند از اینکه طراح این قالب آقای نورن هست. احتمال این می‌رود که بسیاری از کاربران از این قالب در سایت خود بهره ببرند.

آیا آندرس نورن یک قالب جدید طراحی می‌کند و یا آن‌که پوسته چاپلین را در سبک جدید و با نام 2020 منتشر خواهد کرد؟

آندرس تاکنون 20 قالب رایگان و حرفه‌ای را در سایت WordPress.com منتشر کرده است. او امتیاز تجمیعی 4.8 از 5 را دریافت کرده است که این بسیار عالی است! پوسته چاپلین هم آخرین قالبی است که او منتشر کرده است. و نیز این پوسته با ویرایشگر جدید گوتنبرگ متناسب است و کسانی که از این ویرایشگر استفاده می‌کنند، می‌توانند این پوسته را فعال کنند.

چاپلین هم که از ویرایشگر بلوکی ویا همان گوتنبرگ پشتیبانی می‌کند، نامزد خوبی برای انتخاب قالب پیش‌قرض بعدی وردپرس است. کاربران با استفاده از قابلیت‌های این پوسته می‌توانند ترکیب‌های متفاوتی از انواع بلوک‌ها را در نوشته‌های خود قرار دهند.

پوسته چاپلین
پوسته چاپلین

آقای آندرس نورن درباره آن‌که، آیا پوسته چاپلین را مجدد بازنویسی و یا یک قالب جدیدی را طراحی می‌کند خبری نداده است. پیش‌بینی می‌کنیم که در نسخه 5.3 وردپرس که احتمالا در تاریخ 21 آبان ماه منتشر می‌شود و این قالب هم همراه آن نسخه ارائه شود. از جدول زمان‌بندی هم می‌توان فهمید که زمان برای طراحی یک قالب جدید محدود است (اما نمی‌توان به‌صورت قطعی گفت!).

مت مدوریس دراین‌باره گفته است که: ویرایشگر گوتنبرگ از بهترین اتفاقاتی بوده است که در تاریخ وردپرس رخ‌داده است! قالب چاپلین هم بسیار عالی است و من را تحریک می‌کند که با ویرایشگر بلوکی با این پوسته کارکنم!

منبع: wptavern.com