برخی از کاربران و دوست داران وردپرس چیزی درباره ی HTML و CSS نمی دانند، با این حال شما نباید از سفارشی سازی وردپرس اجتناب کنید. در اینجا شما میتوانید از صفحه ساز های وردپرس برای سفارشی سازی استفاده کنید. محبوب ترین صفحه ساز ها، از نوع Drop & Drag هستند که در افزونه ها و برخی قالب ها فعال هستند. با این افزونه ها میتوان تغییرات اساسی را در صفحات اصلی ایجاد کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا افزونه Visual Composer که از برترین افزونه ها در این زمینه است، به شما معرفی کنیم.

ویژوال کامپوزر چیست؟

این یک افزونه فوق العاده بوده، که توسط تیم WPBakery طراحی شده است، که قابلیت صفحه سازی از نوع Drop & Drag را به سایت شما اضافه میکند. این افزونه، ابزارهایی را در دسترس شما قرار میدهد تا با آن صفحات خود را بدون یک خط کد نویسی، به صورت حرفه ای سفارشی سازی کنید.

افزونه ویژوال کامپوزر

ویژوال کامپوزر چگونه کار می کند؟ و چه کمکی به ما بکند؟

ویژوال کامپوزر یک افزونه بود و با نصب و فعال سازی آن میتوانید از قابلیت های فوق العاده آن استفاده کنید. ویژوال کامپوزر این امکان را به شما میدهد تا طرح صفحات خود را کنترل و سفارشی سازی کنید. شما میتوانید به برگه ها=> افزودن برگه مراجعه کنید، در آنجا دکمه جدید را مشاهده خواهید کرد که این افزونه در اختیار شما قرار داده است تا وارد سفارشی سازی صفحه شوید.

افزونه ویژوال کامپوزر

توجه! ابتدا که وارد میشوید، برای سفارشی سازی با افزونه ویژوال کامپوزر بایستی بر روی دکمه ویژوال کامپوزر که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و پس از آن گزینه ویرایشگر حرفه ای را انتخاب کنید.

افزونه ویژوال کامپوزر

شما میتوانید از خلاقیت خود در طراحی صفحه استفاده کنید، هم چنین افزونه گزینه های زیادی در اختیار شما قرار میدهد، از جمله به ردیف، سوالات متداول، دکمه و غیره میتوان اشاره کرد. همچنین این افزونه گزینه ای دارد که میتوانید با آن طرح خود را به عنوان یک الگو ذخیره کنید تا اگر نیاز به طرح مشابهی داشتید، دیگر نیاز به طراحی مجدد نباشد و بتوانید در وقت صرفه جویی کنید.

المان ها

در گام نخست شما میتوانید از المان هایی که وجود دارد استفاده کنید، به این منظور بر روی کلیک کنید تا تمام المان ها به شما نمایش داده بشود.

این المان ها شامل ردیف، بلاک متن، بخش، آیکون، جداکننده، باکس پیغام، سوالات متداول، تصویر تکی، تب ها و … هستند.

افزونه ویژوال کامپوزر

با توجه به قالب و افزونه های سازگار با ویژوال کامپوزر، المان های صفحه کم و زیاد خواهد شد. همچنین هر المان میتواند بخش زیادی را دربر بگیرد؛ به طور مثال اگر شما المان تب ها را اضافه کنید، خواهید دید که هر تب میتواند در خود المان های دیگر را جای دهد.

هر المان برای خود تنظیماتی دارد که میتوان آن ها را سفارشی سازی کرد.

افزونه ویژوال کامپوزر

همچنین ویژوال کامپوزر از چهار افزونه Layer Slider، Revolution Slider، Gravity Forms و Contact Form 7 پشتیبانی میکند. به طور مثال زمانی که شما افزونه Contact Form 7 را نصب میکنید، یک المان به بخش المان ها برای این افزونه اضافه میشود.

افزونه ویژوال کامپوزر

Drag & Drop

شما در هر مرحله از سفارشی سازی، میتوانید هر المان را با استفاده از روش Drag & Drop جا به جا کنید.

افزونه ویژوال کامپوزر

هم چنین میتوانید مطالب را کپی کنید تا برای تولید محتوای تکراری زمان زیادی تلف نشود.

Frontend Editor

افزونه ویژوال کامپوزر

ویژوال کامپوزر در حال حاضر از یک ویرایشگر حرفه ای بهره میبرد که میتوانید با استفاده از آن، برگه خود را در سایت (به طور مستقیم) سفارش سازی کنید.

توجه! تمام قالب ها از ویژگی Frontend Editor پشتیبانی نمی کنند.

تنظیمات ویژوال کامپوزر

شما یک سری تغییرات را میتوانید در تنظیمات افزونه ایجاد کنید، مانند تغییر فونت، یا الگو های پیش فرض و …

تنظیمات عمومی

افزونه ویژوال کامپوزر

غیرفعالسازی المان های محتوای ریسپانسیو : اگر این گزینه فعال شود، المان های ریسپانسیو از این حالت خارج میشوند.

زیرمجموعه های فونت های گوگل : فونت هایی که با گوگل سازگار هستند را میتوانید برای صفحه سازی خود انتخاب میکنید.

Disable Gutenberg Editor : با فعال کردن این گزینه، ویرایشگر متن جدید وردپرس (ویرایشگر گوتنبرگ) غیرفعال خواهد شد.

الگو پیش فرض برای انواع نوشته : الگو هایی را که طراحی و ذخیره کرده اید را میتوانید به عنوان الگو پیش فرض استفاده کنید.

نقش مدیر

افزونه ویژوال کامپوزر

با مراجعه به قسمت نقش مدیر میتوانید با توجه به نقش کاربری افراد، دسترسی برای آنها ایجاد کنید. مثلا با باز کردن بخش نویسنده، میتوانید دسترسی او را کم و یا زیاد بکنید.

منبع: WPExplorer