آموزش ووکامرس - ساخت فروشگاه اینترنتی در وردپرس

چرا باید از ووکامرس (woocommerce) استفاده کنیم؟

ووکامرس (woocommerce ) یک افزونه کاملا رایگان وردپرسی میباشید که قابلیت تجارت الکترونیک را به سایت شما اضافه میکند تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید، برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به کار خاصی نمیباشد، این مورد تنها با یک کلیک بر روی سایت شما نصب و راه انداری میگردد.

تاریخچه مختصر از ووکامرس :

این افزونه در سال ۲۰۱۱ جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی بر پایه وردپرس ساخته شد، سپس در سال ۲۱۰۵ توسط وردپرس خریداری شد که در آن زمان بزرگترین خرید آنها بود و پس از آن تاریخ پیشرفت انفجاری خود را با سرعت در حال طی کردن میباشد.

در حال حاضر بیش ۴ میلیون نصب فعال از مخزن وردپرس برای این افزونه به ثبت رسیده است.

طبق گفته سایت BuiltWith، در حال حاضر ووکامرس محبوب ترین پلت فرم تجارت الکترونیک در بین ۱۰ هزار وب سایت بزرگ در جهان با ۱۱٪ سهم بازار میباشد که اگر این جستجو را به کل اینترنت گسترش دهید، این رقم به درصد باورنکردنی ۴۲ درصدی از سهم بازار تجارت الکترونیک رسیده است.

و اما دلیل این محبوبیت ووکامرس چیست ؟

ایجاد شده توسط وردپرس : به این معنی که شما میتوانید به اکوسیستم عطیم این افزونه در تمامی سایت های وردپرسی دسترسی داشته باشید.

قابل انعطاف : با توجه به نکته قبلی، در نتیجه به شما در راه اندازی یک هدف که فروشگاه اینترنتی با توجه به امکاناتی که در اختیاز شما قرار میدهد کمک میکند.

دسترسی کامل : این افزونه با نصب، کنترل کامل فروشگاه را در اختیار شما قرار میدهد و میتوانید آزادانه تمامی موارد مورد نیاز خود را راه اندازی نمایید.

پشتیبانی قوی : از آنجا که ووکامرس پلتفرم محبوب وردپرس میباشد در نتیجه انجمن های پشتیبانی قوی و رایگان با کمک توسعه دهندگان بی شمار در دسترس شما میباشد.

ووکامرس در اصل چه کاری انجام میدهد ؟

این افزونه پس از نصب در وردپرس شما،قابلیت های اصلی یک فروشگاه را در داشبورد وردپرس شما اضافه میکند که این مورد شامل افزودن محصول ، افزودن درگاه ، مدیریت محصول و دیگر موارد زیادی میگردد.

البته این مورد را در نظر داشته باشید که با نصب افزودنی هایی که به صورت مجزا بر روی این افزونه نصب میگردد شما میتوانید امکانات بی نظیری را به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید.

آنچه شما در این آموزش جامع ووکامرس یاد خواهید گرفت :

۱ ) ووکامرس چیست ؟

در این مقاله یاد خواهید گرفت :

چرا از ووکامرس در راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم؟

امکانات بی نظیری که افزونه ووکامرس در اختیار ما قرار میدهد .

۲ ) نصب افزونه ووکامرس در وردپرس

در این مقاله یاد خواهید گرفت :

چگونگی نصب افزونه ووکامرس در وردپرس

چگونگی انجام تنظیمات اولیه افزونه پس از نصب

۳ ) افزودن اولین محصول در ووکامرس

در این مقاله یاد خواهید گرفت :

اولین محصول خود را در ووکامرس اضافه نمایید

محصولات دانلودی و فیزیکی اضافه نمایید

۴ ) افزودن درگاه پرداخت بانکی به ووکامرس

در این مقاله یاد خواهید گرفت :

درگاه پرداخت بانکی چیست؟

چگونه در ووکامرس درگاه پرداخت آنلاین اضافه کنید

۴ ) استفاده از کد تخفیف در ووکامرس

در این مقاله یاد خواهید گرفت :

نقش کد تخفیف در فروش بیشتر محصول

چگونه استفاده از کد تخفیف در افزونه ووکامرس